Yaşadığımız mekânlara küçük dokunuşlar ilave ederek, çok hoş ambiyanslar elde edebiliriz. Bu alanda kullanılabilen çok özel bir aksesuar olan teraryum, plastik ve cam özelliklerde üretilen dış çerçevesi içinde küçük bir doğal yaşam oluşturulmasıdır. Bu doğal yaşam içerisinde bazı bitki türleri, sürüngenler hatta böcekler kullanılabiliyor, kullanılan çerçevenin içinde yaşayan bir doğa oluşturulmaya çalışılıyor. Yüzey kısmı cam olmakta ve adeta dış ortamdan olduğu gibi bir parçayı fanus içinde evinize getirmişsiniz hissi uyandırmaktadır.

Bitki olarak dekoratif özellikleri olan seçimler yapılmaktadır. Bu alanda teraryum bitkileri incelendiğinde Japon şemsiyesi adı verilen üst kısmındaki uzun yapraklarının şemsiyeyi andırdığı bitkilerin yanında Caladium bicolor gibi bitkilerde kullanılabiliyor. Bu bitkilerde geniş yapraklarının iç kısımları farklı renklerde olabiliyor. Bunun yanında fitonya türevleri gibi yine renkli yapraklı çiçekler bu fanusların içine çok yakışmaktadır. Küçük eğrelti otları ve arapsaçı denilen ince, sık dalları olan bitkilerde fanus içerisindeki doğal yaşama çok yakışacaktır.

Büyüyen ve Yaşayan Minyatür Bahçeler
Büyüyen ve Yaşayan Minyatür Bahçeler

Bu şekilde minyatür dünyalar kuran terrarium house, hikayesi olan çok özel dünyalar tasarlar. Bu hikayenin hep canlı olması size enerji verecektir. Organizasyonlar ya da kurumsal hediyelikler başlıkları altında özel günlerde çok farklı seçimler yapabilirsiniz. Hazır ürünlerin yanında kişiye özel tasarımlarda yapılmakta ve hazır mekân bitkileri ile figürler kullanılarak hem yaşayan hem de büyüyen bahçeler elde edilmektedir.

WhatsApp chat