Son yıllarda kaktüs ve sukulent satışı oldukça fazla olmaya başladı. Bitki severler, özellikle kaktüs sevenler sukulent bitkisi ile yakından ilgileniyorlar. Öyle ki; kendi su ihtiyacını kendi karşılayan bu bitki, uzun süre susuz kalma özelliğine sahip olup, bakımı kolay olduğu için tercih sebebi oluyor. Ayrıca, hem görünümü hem de sağladığı mükemmel düzenlemeler sayesinde evleri ve bahçeleri olağanüstü bir hale getiriyor. Bu yüzdendir ki; hem kaktüs hem de ssukulent satışları son hızı ile devam ediyor.

Sukulent, hem yetiştirmesi, hem bakımı hem de çoğaltılması oldukça kolay bir bitki türüdür. Bunun dışında, özellikle evde yetiştirmek isteyenler fanusta sukulent yetiştirmeyi tercih ediyorlar. Hem şık, hem de bakımı kolay olan bu yöntem sayesinde görsellikte ön planda tutuluyor. Fanusun içie dikilen sukulentin yanına tercihinize göre renkli taşlar, yapay çiçekler ve bitkiler de koyarak muhteşem düzenlemeler yapabilirsiniz. Fanusta sukulent aranjmanları hem dekoratif olması, hem de fazla sulamaya ihtiyaç duyulmaması nedeni ile kesinlikle tercih edilmelidir.

Fanus dışında sukulent saksı da da yetişmektedir. Üstelik birbirinden farklı sukulentleri bir araya getirerek saksıda olağanüstü bir görünüm sağlayabilirsiniz. Sukulentler renkleri ile de farklılık gösterdiği için saksıya oldukça şık bir görünüm vermeniz mümkün. Ancak, saksıya sukulenti ektikten sonra köklerinin kesinlikle hava almamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde sukulentleriniz kuruyabilir. Bunun yanı sıra, aydınlık yani ışık gören bir yere koyduğunuzda sürekli sulamanıza gerek kalmadan bitkinizi yetiştirebilirsiniz.

WhatsApp chat