Kaktüs familyasından biri olan sukulent, son yılların en çok ilgi gören bitkilerinden biridir. Aydınlık ve sıcak ortamlarda yetişen bu bitki, su tutma özelliği ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Uzun süre susuz kalsa dahi gövdesi ve yapraklarındaki su ile ihtiyacını karşılayabilir ve hayatta kalabilir. Öyle ki; böylesine mükemmel bir bitki olan kaktüs sukulent satışı pek çok yerde yapılıyor ve oldukça ilgi görüyor. Sıcak olan bütün bölgelerde rahatlıkla bulunan bu bitkiyi siz de satın alabilir ve istediğiniz yerde yetiştirebilirsiniz.

Dünyaca tanınan sukulent ülkemizde de herkes tarafından biliniyor. Öyle ki; son yıllarda bu bitkiye olan rağbet arttı ve özellikle sukulent Ankara’da daha fazla yetiştiriliyor. Ankara her ne kadar soğuk bir ilimiz olsa da kış bahçesi yapmak için de sukulent çeşitleri bulunmaktadır. Siz de kış bahçesi için birbirinden güzel sukulent çeşitlerinden istediğinizi seçebilir ve hayal ettiğiniz bahçeyi yapabilirsiniz.

Su tutma özelliği ile tanınan sukulent bitkisi, bakımı ve çoğaltması kolay olduğundan tercih sebebi olmaktadır. Bunun dışında, birbirinden güzel düzenlemeler yapılarak mükemmel bir görünüm sağlamak için de sukulent ilk tercihler arasında yer alıyor. Öyle ki; sukulent isimleri çok fazla bilinmese de görüntüleri ve özellikleri ile dikkat çekiyor. Adromıschuslar, Aeonıumlar, Aloeler, Callısıalar, Ceropegıalar, Chamaecereuslar, Chamaelobıvıalar, Cleıstocactusler, Corpuscularıalar, Cotyledonlar, Crassulalar, Cylındropuntıalar, Echeverıalar, Euphorbıalar, Faucarıalar, Graptopetalumlar, Graptosedumlar, Graptoverıalar, Haworthıalar, Huernıalar, kalanchoelar, Mammılarıalar, Opuntıalar, Pachyphytunlar, Pachyverıalar, Rhombophyllumlar, sedumlar, senecıolar, stapelıalar, stenocereuslar, Tephrocactus ve Tıtanopsısler sukulent isimleri’dir.

 

WhatsApp chat