Canlı çeşitleri arasında yer alan bitkiler hayatımız için önem taşıyan birçok türü içinde barındırmaktadır. İç ve dış mekân tasarımları açısından da kullanabileceğiniz bitki türleri dekorasyonu güzelleştirmek adına da büyük kolaylık sağlamaktadır. Birçok bitki türü içinde dış mekân için tercih edebileceğiniz kaktüsgiller familyası içinde yer alan sukulent haworthia yeşil yumuşak yapıda olması ile birlikte su ihtiyacının az olması bakım açısından kolaylık sağlayacaktır.

Sukulentlerin gövde yapısı ve yapraklarında su tutması ile doğal bir ortam bitkisi olarak kullanabileceğiniz türleri bulunmaktadır. Geniş yapraklı ve dikenli uç kısımları ile gövde yapısında su birikimi olan sukulent haworthia limifolia türü saksı ve bahçelerde uygun olarak kullanabileceğiniz bir çeşididir.  Kendi öz sularını gövde ve yapraklarında bulunduran kaktüs ve sukulent bitki türleri eşsiz bir görünüme sahip olan bitki türleri arasında ye almaktadır.

Kaktüsgiller familyası içinde çok geniş bir türü barındıran ve gövde yapılarında öz suları bulunan fazla su istemeyen bir bitki çeşididir. Her kaktüs bir sukulenttir ancak sukulent bitkileri kaktüs familyasının içinde yer alsa da kaktüs değildir. Kaktüs ve sukulent hakkında bilgiler arasında en önemlisi ışık, ısı, toprak ve sularının en iyi şekilde türlerine göre uygulanması gerekir. Bütün bitkiler içinde bakımı en kolay olarak bilinen kaktüs ve sukulentler görünüm açısından da eviniz, bahçeleriniz veya ofisleriniz için uygun olarak kullanabileceğiniz dekorasyonlardır.

WhatsApp chat