Terraryum yetiştirmeye başlamadan önce bazı hususlara dikkat etmeniz gerekir. Bunun için aslında öncelik olarak hangi bitki türünü yetiştirmek istediğinize karar vererek başlamalısınız. Terrarium ideas yani terraryum fikirleri arasında görebileceğiniz bitki türü sayısı son derece çeşitli ve fazla orandadır. Dikkat etmeniz gereken hususlar arasında en başta kesinlikle çok fazla boyutta büyümeyen bir bitki türü ve nemli ortamda daha iyi yetişebilen bitki türünü tercih etmeniz gerektiği yer almaktadır. Arapsaçı ve eğrelti otları bu bitki türlerine örnek olarak gösterilebilir.

Bununla birlikte nemli ortamlarda rastlanan ufak otlar ve yosunlar da terraryum içerisinde yetiştirilmesi mümkün olan bitkilerdir. Terrarium terraria adı altında sizlere fikir olabilecek pek çok terraryum yapımı görebilirsiniz. Bu yapım aşamasında ikinci adım olarak da bitki yetiştireceğiniz kabı seçmeniz gerekir. Aslında tercih edebileceğiniz seçenekler oldukça çeşitlidir. Yani bir vazo, cam kavanoz ya da herhangi bir fanus kesinlikle kullanıma uygun olacak malzemeler arasında yer almaktadır. Kap seçimi yaparken asıl dikkat etmeniz gereken şey, kullanacağınız kabın yeteri kadar bir derinliği olması gerektiğidir.

Tüm bunların yanı sıra terraryum yaparken kesinlikle olmazsa olmaz niteliği taşıyan unsurlardan biri ise, fazla oranda suyu çekmesi için tercih edilecek ufak taşlar ve çakıl taşlarıdır. Terrarium for sale ararken yani satılık terraryum ararken de bu konuya dikkat etmeniz son derece önemli bir detaydır.

WhatsApp chat