Bu kılavuz size, sukulent ve kaktüslerinizi sulama konusunda önemli bilgiler verecektir. Bu ipuçları ile en doğru şekilde sulama yapabilirsiniz.

IMG_2756_grande

Sulamadan Önce

Sukulentlerinizi çok sık sulamamalısınız. Genel olarak, toprağın üstünü kontrol edin, eğer tamamen kuruysa, su zamanı. Kabın altındaki drenaj deliğinden su akana kadar toprağı iyice ıslattığınızdan emin olun. Sonra toprağın kuruması için biraz zaman verin. Toprak tamamen kuruyana kadar tekrar sulamayın. Sukulentler, doğal habitatlarında kuraklık ve şiddetli yağmurlar arasındaki dönüşümde kullanılır.

Sulamanın Doğru Yolu

Doğru Sulama

Succulent_Watering_Tips_grande Sprey şişeleri kullanmayın. Genel bir sulama hatası, sukulentlerinizi diğer bitkilerde olduğu gibi yapraklarına su püskürterek sulamanızdır. Aslında, bu yöntem sadece yaprakları ve bebek bitkilerini yaymak için çalışır. Olgun bitkilerde, su ve beslenmeyi emen köktür. Uzun ve küçük bir ağzı olan sulama şişelerini veya teneke kutularını hafifçe ve doğrudan kökte suyla yıkayın. Sulama şişeleri hafiftir ve sulu meyvelerinizi vermek istediğiniz su miktarını kontrol etmenizi sağlayan ölçek işaretlerine sahiptir. Yanlışlıkla yapraklara dökülen suları yok edin. Yapraklarda çok uzun süre kalan su, yaprakların çürümesine neden olabilir. Nemli / yağmurlu veya aşırı sıcak olduğunda su kullanmayın. Öğlen ya da öğleden sonra su kullanmayın. Su için en iyi zaman sabah. Musluk suyu kullanıyorsanız, işlenmiş kimyasalların bir kısmının havaya karışmasına izin vermek için gece boyunca bekletin.